logo_vodojemy_bile

Praktické informace

Časté dotazy

Vodojemy Žlutý kopec se nachází v širším centru města 3 minuty od zastávky trolejbusů číslo 35, 38, 39 Tvrdého a 10 minut od zastávky tramvaje číslo 4 Úvoz. Dostat se k nim dá i pěšky, procházkou je to 25 minut z náměstí Svobody, anebo autem, které je možné zaparkovat na volně přístupném parkovišti u Masarykova onkologického ústavu. Více informací.

Vstupenky je možné koupit online tady na webu, fyzicky pak přímo v areálu Vodojemů Žlutý kopec nebo v infocentrech TIC BRNO v ulici Radnická a Panenská. Ve všech případech se dá platit kartou.

TIC BRNO nabízí několik možností, jak si Vodojemy Žlutý kopec prohlédnout. K samostatné prohlídce bez průvodce není žádná rezervace třeba. Stačí si koupit vstupenku na daný den a přijít v otvírací době: každý den mimo pondělí od 10:00 do 18:00 (poslední vstup v 17:00). V této variantě doporučujeme předem stáhnout audioguide se všemi důležitými informacemi.

Každý den mimo pondělí se také konají komentované prohlídky s průvodcem, konkrétně vždy v 10:30, 11:00, 12:00, 12:30, 14:00, 14:30, 16:00 a 16:30 na 70 minut. Komentované prohlídky jsou v ceně vstupenky, ale je na ně nutná rezervace, kterou si uděláte zde.

Vodojemy je možné navštívit i v rámci soukromé skupinové komentované prohlídky, kterou lze domluvit na telefonu +420 770 156 148 nebo mailu vodojemy@ticbrno.cz.

Bezbariérový je Vodojem 1 a 3. Přímo u domu na adrese Tvrdého 15 je vyhrazené parkoviště pro návštěvníky s handicapem.

Skvělé rozhodnutí! Doporučujeme koupit dárkový poukaz, o kterém více zjistíte zde.

Jako ve většině podzemí je ve vodojemech celoročně chladněji, okolo 13 °C, a vlhko. V teplém počasí doporučujeme jednu vrstvu oblečení navíc. V rámci prohlídky se prochází parkem, v jednom vodojemu je nerovná podlaha a na zemi se občas vyskytují kaluže vody, proto také doporučujeme pevnou obuv.
Zaparkovat je možné kousek od vodojemů, na volně přístupném parkovišti u Masarykova onkologického ústavu. Přímo u domu na adrese Tvrdého 15 je vyhrazené parkoviště pro návštěvníky s handicapem.

Komentované prohlídky s průvodcem trvají 70 minut, samostatně záleží jen na vás, kolik času v areálu strávíte. Limitem je jen otvírací doba od 10:00 do 18:00 a fakt, že zakoupená vstupenka opravňuje k jednomu vstupu do každého vodojemu.

Vodojemy. Dva cihlové, jeden betonový. Každý jiný, a přitom všechny dechberoucí. Čas můžete strávit i v pěkném parku, pod kterým se vodojemy nachází.

Děti s doprovodem ve vodojemech uvítáme rádi. Jen upozorňujeme, že vstup s kočárkem je možný, ale není komfortní.

S ohledem na bezpečnost vaši i vašich čtyřnohých miláčků není vstup se zvířaty do vodojemů povolen. Vstup s asistenčními psy je povolen.

V parku je k dispozici wifi síť zdarma. V samotných vodojemech pak ale není signál, proto doporučujeme stáhnout veškeré materiály a audioguidy předem.
Vodojemy Žlutý kopec jsou technická památka, kterou musíme chránit. Aby se zabránilo jejímu poškození a zároveň předešlo možným úrazům způsobeným zhoršenou viditelností, je dovoleno se během návštěvy pohybovat pouze ve vyznačených koridorech mezi sloupy.

Brno

ideální volba na prodloužený víkend